zaloguj się

nadchodzące turnieje

« »

« Mistrzowie Pióra »

Adam Janicki, 2016-05-29 13:21:06

Finaliści

W niedzielę 15. maja 2016 r. odbył się Wielki Turniej Scrabble Amatorów Słów i Zawodowców Słowa. Turniej rozegrano w ramach Międzynarodowego Festiwalu Poezji SILESIUS, a gościny użyczył nam Klub Wrocławskiego Domu Literatury - Proza. Mistrzów słowa reprezentowało ośmiu poetów:

  • Wojciech Bonowicz
  • Jaś Kapela
  • Marcin Kurek
  • Paweł Marcinkiewicz
  • Edward Pasewicz
  • Marcin Sendecki
  • Szymon Słomczyński
  • Filip Zawada

Natomiast drugą drużynę stanowili laureaci konkursu scrabblowego:

Rozgrywki przeprowadzono systemem pucharowym i po pierwszej bardzo zaciętej rundzie okazało się, że do następnej rundy awansowała grupa amatorów rozwiązywania scrabblowych łamigłówek. Honor Mistrzów Słowa uratował poeta Paweł Marcinkiewicz remisując swoją partię z Izabelą Obidowską (remis w scrabblach trafia się bardzo rzadko – raz na ok. 250 partii). W kolejnych rundach poziom gry utrzymywał się nadal na wysokim poziomie. Wyniki punktowe graczy prawie zawsze przekraczały 400 pkt. co nie zdarza się często. W finałowej partii zmierzyli się Jakub Błażejewski i Maciej Nawrocki. Jakub, mimo że jest bardziej doświadczony w rozgrywkach turniejowych, musiał uznać wyższość Maćka, do którego uśmiechnęło się tym razem szczęście. Trzecie miejsce w turnieju zajął Maciej Grąbczewski wyprzedzając Dianę Pietrzykowską.

Jak zwykle przy takim turnieju należy wspomnieć o licznej grupie osób, które pomogły przy jego organizacji, a przede wszystkim o członkach Wrocławskiego Klubu Scrabblowego „Siódemka” na czele z jego prezesem Bartoszem Morawskim (niemały udział miała też Zuzanna Szawuła, która, formalnie, członkinią wrocławskiego stowarzyszenia nie jest*). Dzięki nim mogliśmy pokazać i zachęcić do scrabble liczne grono obserwatorów tego turnieju. Miejmy nadzieję, że spotkamy się niebawem znów nad scrabblową planszą i mile spędzimy czas.

--
* wszystko jest do nadrobienia ;)

Dodaj swój komentarz

Pola oznaczone gwiazdką * są wymagane.

Komentując możesz używać składni Markdown.

Get Adobe Flash player

nasza strona na facebooku
galerie
tajskie kości ;)
tajskie kości

wersja „nie wszystko Wam wolno, robaczki”, powstała w styczniu 2014 © bodo