zaloguj się

nadchodzące turnieje

« »

« Drugie marcowe harce na planszy »

kobrem, 2014-03-20 22:06:12

Uczestnicy marcowych harców 7 marca 2014 o godz. 9.00 w ZS nr 19 we Wrocławiu rozpoczęła się II edycja turnieju skrablowego na Wielkiej Wyspie „Marcowe harce na planszy”. Tak, jak w ubiegłym roku turniej przygotowały scrabblistki należące do Wrocławskiego Klubu Scrabble „Siódemka”: Czesława Pawłowska oraz Anna Domaradzka-Żyła. Zawody przebiegały pod czujnym okiem Grzegorza Wiączkowskiego - sędziego Polskiej Federacji Scrabble.

Do rywalizacji przystąpiło 36 graczy z LO XI, G 13, G 19 i G 20. A było o co walczyć: puchar Dyrektora ZS 19, nagrody rzeczowe (m.in. gry logiczne, kalendarze, gadżety skrablowe, książki). Fundatorami nagród byli: Wydział Edukacji Urzędu Miejskiego, ZS 19, Program Scrabble w Szkole oraz organizatorka turnieju. Pierwsza runda przebiegła dość spokojnie. W miarę upływu czasu i rozgrywania kolejnych rund coraz częściej podczas przerw słychać było dyskusje o rozegranej partii, o położonych na planszy słowach oraz o tym, jak można było zagrać.

Frekwencja, jak widać, dopisała

Na planszach pojawiały się różne słowa, te ogólnie znane i te nieznane, a także te nieistniejące… Najdroższym ruchem było ułożenie słów NOCY/SZYLING (81 pkt). Najwyższy wynik uzyskany przez zawodnika: 381 pkt. Największe emocje towarzyszyły grze na pierwszym stole w czwartej rundzie. Była to walka o I miejsce, a rozstrzygnięcie nastąpiło dopiero po ostatnim ruchu – przegrał zawodnik, któremu na stojaku zostały litery Ź i W. Wynik tej partii to 296:289. Przegrany uplasował się na III miejscu w końcowej klasyfikacji.

Wręczenie nagród

LO XI obroniło I miejsce z zeszłego roku. W turnieju zwyciężyła Martyna Błaszczyk z LO XI (klasa 3d), drugie miejsce zajął Dawid Fleischer z G 13, a trzecie Ignacy Belof z G 20 (przeciwnik Martyny w rundzie IV). Martyna otrzymała również dyplom i nagrody w kategorii: najlepsza zawodniczka. Martyna wygrała wszystkie partie, zdobywając w sumie 1153 pkt.Dyplom i nagrody rzeczowe otrzymał także Bartłomiej Skinderowicz autor „najdroższego ruchu”. Wszyscy pozostali uczestnicy turnieju otrzymali nagrody pocieszenia.

1 komentarz

#1Piotrek

21:56:58, niedziela 30 marca 2014 r.
Jako uczestnik muszę przyznać iż ze strony organizacyjnej turniej przygotowany był bardzo dobrze, można było liczyć na pomoc w razie jakichkolwiek wątpliwości dotyczących zasad gry przez co mogliśmy uniknąć nieporozumień, każdy uczestnik brał zawody na poważnie dzięki czemu towarzyszyły nam emocje związane z rywalizacją, oby więcej takich wydarzeń we Wrocławiu!

Dodaj swój komentarz

Pola oznaczone gwiazdką * są wymagane.

Komentując możesz używać składni Markdown.

Get Adobe Flash player

nasza strona na facebooku
galerie
tajskie kości ;)
tajskie kości

wersja „nie wszystko Wam wolno, robaczki”, powstała w styczniu 2014 © bodo