zaloguj się

nadchodzące turnieje

« »

« Festiwal Scrabble - Siódemka w Empiku - relacja »

Beata Wiączkowska, 2010-05-23 13:56:24

Szczęśliwy uczestnik Festiwalu Przygotowany przez WKS "Siódemka" Festiwal Scrabble był pierwszym tego typu wydarzeniem w Polsce. Uczestnicy festiwalu mogli wystartować w wielu konkursach, zasiąść w kąciku nauki gry, zmierzyć się z Mistrzem Polski. Największym zainteresowaniem cieszyła się belgijka. Najlepszym w tej konkurencji okazał się Paweł Mazurek z Polanicy-Zdroju. Paweł odnosił również sukcesy w pozostałych konkursach i być może wkrótce zobaczymy tego zawodnika na jednym z ogólnopolskich turniejów. Na razie zapowiada swoje przybycie na klubowy turniej w Wójtowicach w czerwcu.

Wśród konkursów-anagramów furorę zrobił konkurs polegający na anagramowaniu nazwisk piłkarzy i klubów oraz połączenie ich odpowiednio w pary. Płeć piękna również startowała w tej konkurencji próbując odgadnąć, jaki klub reprezentuje Mirosław Szopek :)

Anagramy kwiatów nie sprawiały uczestnikom festiwalu większych trudności, kłopoty wystąpiły jedynie przy odgadywaniu "TRUMANIU" i "LOLAGIDA" - nawet Siódemkowicze musieli się nad tym trochę głowić. Zwycięzcą toczącego się cały dzień konkursu na najdroższe otwarcie został Miłosz Futyna z Wrocławia. Dziecko szczęścia (jak sam siebie nazywa) ułożyło wyraz "SPOŻYJĘ" za 94 punkty. Atrakcją dnia była symultana z Mistrzem Polski Darkiem Koszem. Aktualny Mistrz Scrabble zmierzył się z 11 przeciwnikami, wygrywając 8 partii. Gratulujemy!

Specjalne podziękowania należą się Empikowi, który pełnił rolę gospodarza festiwalu we wrocławskiej RENOMIE oraz ufundował liczne nagrody dla uczestników imprezy. Festiwal nie odbyłby się, gdyby nie wielkie zaangażowanie i praca Grzegorza Wiączkowskiego oraz prowadzącego festiwal Wojtka Obremskiego - dziękujemy.

Pierwsze koty za płoty :)

PS na deser anagram piłkarza autorstwa kobrema:

NDABENKULU NCUBE - klub: DIKSZIEDOBPE SKLEIBO-ŁAIBA - powodzenia!

Uwaga: pierwszeństwo w zgadywaniu ma Marek Reda z Wołomina - pozdrawiamy :)

Dodaj swój komentarz

Pola oznaczone gwiazdką * są wymagane.

Komentując możesz używać składni Markdown.

Get Adobe Flash player

nasza strona na facebooku
galerie
tajskie kości ;)
tajskie kości

wersja „nie wszystko Wam wolno, robaczki”, powstała w styczniu 2014 © bodo