nadchodzące turnieje

« »

« Michał Alabrudziński bierze wszystko we Wrocławiu! »

Barbara Obremska, 2014-10-15 22:18:43

X Mistrzostwa Wrocławia Już po raz dziesiąty skrabliści z całej Polski zjechali się na turniej do stolicy Dolnego Śląska. W zawodach wzięło udział 73 zawodników, część z nich walczyła również w klasyfikacji do V Akademickich Mistrzostw Polski. Na prowadzenie w trzeciej rundzie wysunął się Dariusz Kosz i utrzymywał tytuł lidera aż do dziewiątej rundy. Niestety, od dziesiątej rundy zmuszony był wycofać się z turnieju z przyczyn zdrowotnych. Jego miejsce na przedzie klasyfikacji przejął Michał Alabrudziński, ktory ostatecznie został X Mistrzem Wrocławia i jednocześnie Akademickim Mistrzem Polski. Niespodziewanie (dla niej samej też) na drugim miejscu uplasowała się Barbara Obremska, zgarniając również tytuł Akademickiej Wicemistrzyni Polski, a trzecią lokatę zajęła Joanna Jewtuch. Trzecie miejsce w klasyfikacji Akademickich Mistrzostw Polski zajęła Agnieszka Goniowska. Najlepszym debiutantem okazał się Maciej Nawrocki. Jeśli chodzi o Darka Kosza — jego historia ma szczęśliwe zakończenie. Zawodnik ma się dobrze, a wycofanie się z turnieju nie przeszkodziło mu w uzyskaniu rekordowo wysokiego rankingu — 160,18. Ponadto, już przed turniejem ranking Darka był na poziomie 160 (dokładniej 159,99), co w jego partii z Bartkiem Morawskim poskutkowało rekordową sumą rankingów 319. Skalp Bartka, który tę partię przegrał, wyniósł bagatela 110 punktów.

Uczestnicy turnieju za trudy i znoje nad planszą zostali hojnie obdarowani m. in. półrocznymi prenumeratami miesięcznika Focus, biżuterią Spark, Fiszkami, zabawkami i zagadkami logicznymi oraz wieloma innymi nagrodami.

Oprócz oczywistego talentu do gry w Scrabble, uczestnicy turnieju mieli okazję wykazać się talentem strzeleckim i poetyckim. W ramach imprezy w sobotni wieczór skrabliści bawili się na lasertagu w Kwaterze Głównej. Dla osób o bardziej poetyckiej duszy zorganizowany został konkurs na wiersz o Hotelu Fryderyk z Dusznik Zdroju. Zwycięzca — Michał Dreczka — został nagrodzony przez bohatera tytułowego voucherem o wartości 1100 zł.