« »

« Wrocławscy uczniowie harcowali na planszy. »

kobrem, 2013-03-12 22:33:48

Zwycięzcy oraz organizatorzy Marcowych Harców na planszy

Ponad 40 uczniów z wrocławskich liceów i gimnazjów rywalizowało w Marcowych Harcach na planszy - pierwszym szkolnym turnieju scrabbli we Wrocławiu. Gospodarzem rozgrywek był zespół szkół nr 19.

W czterorundowym turnieju najlepszy okazał się Łukasz Goriaczko z LO XI. Wygrał on wszystkie cztery rundy osiągając w nich ponad 250 małych punktów na partię. Niepokonani byli również pozostali zawodnicy na podium. Drugie miejsce wywalczył sobie gimnazjalista Maciej Zięba z Gim XIII, a na najniższym stopniu podium stanęła najlepsza tego dnia, a był to dzień kobiet, uczennica Monika Słupska, która podobnie jak zwycięzca uczęszcza do LO XI.

Zwycięzca turnieju otrzymał okazały puchar. Ponad połowa uczestników rozgrywek wywalczyła sobie pamiątkowe nagrody.

Organizatorem turnieju były scrabblistki-nauczycielki Czesława Pawłowska i Anna Domaradzka-Żyła. Patronat nad rozgrywkami objął Wrocławski Klub Scrabble Siódemka. Nad prawidłowym przebiegiem gier czuwał sędzia Grzegorz Wiączkowski a w przeprowadzeniu zawodów pomógł niżej podpisany.

Wyniki turnieju Marcowe harce na planszy czyli I Turniej SCRABBLE na Wielkiej Wyspie

Podium turnieju Marcowe harce na planszy czyli I Turniej SCRABBLE na Wielkiej Wyspie

Lp. Imię            Nazwisko             Miasto               Duże pkt Małe pkt Skalpy Różn. MP
--- --------------- -------------------- -------------------- -------- -------- ------ --------
  1 Łukasz          Goriaczko            W-w LO XI - 2C        4.0     1024    600      259
  2 Maciej          Zięba                W-w Gm. XIII - 2B     4.0      972    600      254
  3 Monika          Słupska              W-w LO XI - 2C        4.0      930    600      281